Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Podwodny świat

Na tych, którzy nurkują albo pływali już w wodach Egiptu, zdjęcia te nie zrobią pewnie najmniejszego wrażenia, ale jak ktoś rzadko ma okazję zobaczyć, co pod wodą piszczy, zapodaję mały wycinek cudów, jakie da się zaobserwować max. kilka m pod jej powierzchnią :)

SONY DSC

Snorkelling to dryfowanie na powierzchni wody z maską, fajką (ang. snorkel) i (opcjonalnie) płetwami, obserwując to, co pod nami. W przeciwieństwie do nurkowania bez butli z tlenem.

Na wycieczkę snorklingową w okolice wyspy koralowej (Coral Island) wybraliśmy się z naszej bazy na malezyjskiej wyspie Tioman (wokół której rafy też są niezłe, ale bez porównania do Coral Island!). Snorklowałam już w wielu miejscach, głównie w Tajlandii, ale to miejsce było do tej pory ZDECYDOWANIE najlepsze!

Woda ma taką przejrzystość, że rybki widać już z poziomu łódki:

DSCN9461

Pod wodą:

SONY DSC
na te olbrzymy trzeba uważać, bo podgryzają!

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC
móżdżek :)

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC
siemka ;)

SONY DSC

SONY DSC

DSC_2571

Para Holendrów, którzy byli tam z nami, widziała żółwie i małego rekina. Ja nie miałam tyle szczęścia, a może nie dałam nura dostatecznie głęboko.

Co w tym wszystkim najlepsze? Żeby snorklować, wcale nie trzeba umieć pływać, bo rafy występują nawet przy samym brzegu, gdzie woda jest płytka. Często widuje się dryfujące grupki azjatyckich turystów, zaopatrzonych w kamizelki ratunkowe – bo mało który Azjata umie pływać.

Wskazówki praktyczne? Mam tylko jedną z własnego doświadczenia – nie zapomnieć o T-shircie z grubego materiału i nasmarowaniu karku kremem z wysokim filtrem, bo będziecie tego żałować ;)

*zdecydowana większość zdjęć pochodzi od Pawła i jego wodoodpornej obudowy do aparatu

What do you think?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

1 Comment
  • Łukasz
    27 listopada, 2013

    Zdjęcia są magiczne ten podwodny świat jest taki magiczny. Jak będę miał możliwość spróbowania kiedyś na pewno z niej skorzystam :)