KOSZTY PODRÓŻY PO MALEZJI

ceny z kwietnia 2013

ringgit malezyjski to prawie dokładnie równowartość naszej złotówki, łatwo się więc połapać w cenach

noclegi:
(ceny za pokój 2os.)

Penang 60
Cameron 35
Kuala Lumpur 88
Tioman 50

Jedzenie:

woda 2,5 (do 3,5 na wyspach) za 1,5l
obiad 3-6,5

transport:
busik turystyczny Penang->Cameron Highlands 38

Cameron->KL 35

przejazd metrem w KL 1-2

autobus nocny KL->Mersing 35
Mersing->Tioman prom 35

Mersing->Singapur bus 14,20

Inne:

wjazd na Petronas Towers 80

pranie na wyspach 6-7/kg

6 komentarzy do posta KOSZTY PODRÓŻY PO MALEZJI

 1. WK pisze:

  Czyli ile średnio na jeża powinno się mieć kasy na 2 tygodnie będąc w Malezji (co do Indonezji też by się przydały takie dane), na takim loł kost – najtańsze żarcie, hostele i bez żadnych wstępów, najwyżej do parku narodowego?

  • Emiwdrodze pisze:

   W Malezji (poza regularnymi kilkudniowymi wypadami) byłam już dobrych kilka lat temu, ceny mogły się więc zmienić, po najświeższe info odsyłam do Zu in Asia, to najlepszy blog o Malezji! Pomyślę o takim zestawieniu dla Indonezji, dzięki za pomysł! :)

 2. Ala pisze:

  Emi, świetny blog ! :) wybieram się w grudniu do Azji i cały czas myślałam o Wietnamie (nie ukrywam że za sprawą okrojonego budżetu) proszę doradź mi, gdzie w grudniu genialnie byłoby jechać i jednocześnie nie zapłacić kroci na miejscu:)
  Pozdrawiam
  Ala

  • Emiwdrodze pisze:

   Dzięki Ala! Nie byłam w Wietnamie w grudniu, za to w styczniu na północy (Hanoi) było zimno i padało. Na południu i w środkowej jego części pogoda była rewelacyjna. Ceny, które podaję, są sprzed paru dobrych lat, z relacji znajomych, którzy byli później w krajach sąsiadujących (Kambodża, Laos) wiem, że ceny w tej części Azji rosną z dnia na dzień, więc nie mogę poręczyć i za taniość Wietnamu :(

 3. Zu in Asia pisze:

  Popełniłam mały wpis rozwijający trochę twoje koszty podane powyżej (swoją drogą bardzo dobrze skompilowane!). Zapraszam po więcej info :) https://zuinasia.wordpress.com/2015/04/24/zwiedzanie-malezji-orientacyjne-ceny-transport-noclegi-jedzenie/

  • Emiwdrodze pisze:

   Dziękuję Zuza! Oczywiście wszystkim wybierającym się do Malezji polecam najlepszy blog o tym kraju i mogę potwierdzić, że Zu wie o Malezji wszystko i do tego jest zawsze na bieżąco :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.