KOSZTY PODRÓŻY PO MALEZJI

ceny z kwietnia 2013

ringgit malezyjski to prawie dokładnie równowartość naszej złotówki, łatwo się więc połapać w cenach

noclegi:
(ceny za pokój 2os.)

Penang 60
Cameron 35
Kuala Lumpur 88
Tioman 50

Jedzenie:

woda 2,5 (do 3,5 na wyspach) za 1,5l
obiad 3-6,5

transport:
busik turystyczny Penang->Cameron Highlands 38

Cameron->KL 35

przejazd metrem w KL 1-2

autobus nocny KL->Mersing 35
Mersing->Tioman prom 35

Mersing->Singapur bus 14,20

Inne:

wjazd na Petronas Towers 80

pranie na wyspach 6-7/kg

What do you think?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

6 Comments
 • WK
  5 sierpnia, 2017

  Czyli ile średnio na jeża powinno się mieć kasy na 2 tygodnie będąc w Malezji (co do Indonezji też by się przydały takie dane), na takim loł kost – najtańsze żarcie, hostele i bez żadnych wstępów, najwyżej do parku narodowego?

  • Emiwdrodze
   7 sierpnia, 2017

   W Malezji (poza regularnymi kilkudniowymi wypadami) byłam już dobrych kilka lat temu, ceny mogły się więc zmienić, po najświeższe info odsyłam do Zu in Asia, to najlepszy blog o Malezji! Pomyślę o takim zestawieniu dla Indonezji, dzięki za pomysł! :)

 • Ala
  7 września, 2015

  Emi, świetny blog ! :) wybieram się w grudniu do Azji i cały czas myślałam o Wietnamie (nie ukrywam że za sprawą okrojonego budżetu) proszę doradź mi, gdzie w grudniu genialnie byłoby jechać i jednocześnie nie zapłacić kroci na miejscu:)
  Pozdrawiam
  Ala

  • Emiwdrodze
   9 września, 2015

   Dzięki Ala! Nie byłam w Wietnamie w grudniu, za to w styczniu na północy (Hanoi) było zimno i padało. Na południu i w środkowej jego części pogoda była rewelacyjna. Ceny, które podaję, są sprzed paru dobrych lat, z relacji znajomych, którzy byli później w krajach sąsiadujących (Kambodża, Laos) wiem, że ceny w tej części Azji rosną z dnia na dzień, więc nie mogę poręczyć i za taniość Wietnamu :(

 • Zu in Asia
  30 czerwca, 2015

  Popełniłam mały wpis rozwijający trochę twoje koszty podane powyżej (swoją drogą bardzo dobrze skompilowane!). Zapraszam po więcej info :) https://zuinasia.wordpress.com/2015/04/24/zwiedzanie-malezji-orientacyjne-ceny-transport-noclegi-jedzenie/

  • Emiwdrodze
   1 lipca, 2015

   Dziękuję Zuza! Oczywiście wszystkim wybierającym się do Malezji polecam najlepszy blog o tym kraju i mogę potwierdzić, że Zu wie o Malezji wszystko i do tego jest zawsze na bieżąco :)